Jak vybrat trezor?

Při výběru vhodného trezoru neb sejfu je třeba zohlednit několik faktorů:

  • pro jaký účel trezor potřebujete (na ukládání hotovosti – úložná částka; dokumenty – stupeň utajení; zbraně – krátké, kulové; nosiče dat; cennosti)
  • jak velký trezor potřebujete a v jaké bezpečnostní třídě (podle stupně ohnivzdornosti apod.)
  • kam chcete trezor umístit (do podlahy/do nábytku/do místnosti)
  • který způsob zamykání trezoru upřednostňujete
  • zda má trezor certifikaci

Ať už vybráte trezor pro použití v domácnosti na uchování důležitých dokladů nebo pro firmu, je nutné myslet na jeho odpovídající funkčnost a výši bezpečnosti. Také je třeba zohlednit i rozměry a manipulaci s trezorem.

Některé trezory se otevírají pouze do úhlu 90 stupnů, a při manipulaci s jeho obsahem je tak manipulační prostor omezený. Je nutné myslet také na prostor pro otevírání dveří trezoru. 

Dalším důležitým prvkem je zamykání trezoru, které může být formou zámku na klíč, číselného kódového zámku manuálního nebo i elektronického a bezpečnostní třída trezoru.

Abyste své cennosti ochránili dostatečně, určitě vybírejte jen z trezorů, které mají platný certifikát podle české normy ČSN 906012 a evropské normy EN 1143. Takové trezory deklarují konkrétní bezpečnostní třídu a odolání proti vyloupení či živelné pohromě, například podle stupně ohnivzdornosti apod. 

Pokud byste raději chtěli výběr trezoru konzultovat s námi, rádi Vám poradíme.

 

PODMÍNKY PRO ULOŽENÍ ZBRANÍ

 

Jste-li majitelem střelné zbraně, máte povinnost dle zákona č. 119/2002 Sb. o střelných zbraních a střelivech dodržovat následující podmínky pro bezpečné uschování.

 

  • Střelné zbraně do 2 kusů či střelivo do 500 nábojů – držitel zbraní a střeliva je povinen tyto předměty vhodně zabezpečit proti ztrátě, odcizení nebo zneužití.

 

  • Střelné zbraně do 10 kusů nebo střelivo do 10 000 nábojů – držitel zbraní a střeliva je povinen tyto předměty uložit do uzamykatelné ocelové schránky nebo skříně či zvláštního uzamykatelného zařízení. Zvláštní uzamykatelné zařízení musí splňovat technické požadavky, které stanovuje prováděcí právní předpis. splňovat technické požadavky, které stanovuje prováděcí právní předpis.

 

  • 10 a více kusů střelných zbraní nebo více než 10 000 nábojů – držitel zbraní a střeliva je povinen zabezpečit tyto předměty následujícími způsoby:

a) Tyto předměty uschovávat v uzamykatelném skříňovém trezoru – trezor musí splňovat technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem.

b) Tyto předměty uschovávat v uzamčené místnosti nebo samostatně stojícím objektu – tato místnost i objekt musí splňovat technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem.

 

  • 20 a více kusů střelných zbraní nebo více než 200 000 nábojů – držitel zbraní a střeliva je povinen tyto předměty uložit do uzamčené místnosti, samostatně stojícím objektu či komorovém trezoru, splňují-li technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem.

 

Dle Nařízení vlády č. 338/2002 Sb. Ve znění pozdějších předpisů (374/2003 Sb.) O technických požadavcích pro zabezpečení přechovávaných zbraní či střeliva se za technicky způsobilé a vhodné pro zabezpečení uložených a uskladněných zbraní považuje:

a) Uzamykatelný skříňový trezor, jenž splňuje požadavky pro skříňové trezory I. bezpečnostní třídy dle ČSN EN 1143-1.

b) Uzamykatelná ocelová skříň či schránka, jenž splňují požadavky I. bezpečnostní třídy dle ČSN EN 1143-1 a jsou vybaveny vysokobezpečnostním zámkem zařazeným do třídy A dle ČSN EN 1300.

c) Uzamčená místnost či samostatně stojící - „zvláštní objekt“. Za zvláštní objekt je považován objekt, který je vybaven trezorovými dveřmi, jenž splňují požadavky pro trezorové dveře a komorové trezory I. bezpečnostní třídy dle normy ČSN EN 1143-1 nebo celoocelovými bezpečnostními dveřmi.

Naše služby

Prodejce kvalitních certifikovaných trezorů a sejfů a předních českých a slovenských výrobců. Zajišťujeme dopravu trezorů, montáž, zazdívání, stěhování, atd. Dále pak záruční i pozáruční servis.

Jak vybrat trezor Stěhování trezorů Montáž trezorů Otevíraní trezorů Trezory na míru

Potřebujete poradit?

+420 775 201 001

info@esejfy.net

© 2024 esejfy.net