Jak vybrat trezor?

Při výběru vhodného trezoru neb sejfu je třeba zohlednit několik faktorů:

  • pro jaký účel trezor potřebujete (na ukládání hotovosti – úložná částka; dokumenty – stupeň utajení; zbraně – krátké, kulové; nosiče dat; cennosti)
  • jak velký trezor potřebujete a v jaké bezpečnostní třídě (podle stupně ohnivzdornosti apod.)
  • kam chcete trezor umístit (do podlahy/do nábytku/do místnosti)
  • který způsob zamykání trezoru upřednostňujete
  • zda má trezor certifikaci

Ať už vybráte trezor pro použití v domácnosti na uchování důležitých dokladů nebo pro firmu, je nutné myslet na jeho odpovídající funkčnost a výši bezpečnosti. Také je třeba zohlednit i rozměry a manipulaci s trezorem.

Některé trezory se otevírají pouze do úhlu 90 stupnů, a při manipulaci s jeho obsahem je tak manipulační prostor omezený. Je nutné myslet také na prostor pro otevírání dveří trezoru. 

Dalším důležitým prvkem je zamykání trezoru, které může být formou zámku na klíč, číselného kódového zámku manuálního nebo i elektronického a bezpečnostní třída trezoru.

Abyste své cennosti ochránili dostatečně, určitě vybírejte jen z trezorů, které mají platný certifikát podle české normy ČSN 906012 a evropské normy EN 1143. Takové trezory deklarují konkrétní bezpečnostní třídu a odolání proti vyloupení či živelné pohromě, například podle stupně ohnivzdornosti apod. 

Pokud byste raději chtěli výběr trezoru konzultovat s námi, rádi Vám poradíme.

 

Naše služby

Prodejce kvalitních certifikovaných trezorů a sejfů a předních českých a slovenských výrobců. Zajištujeme dopravu trezorů, montáž, zazdívání, stěhování, atd. Dále pak záruční i pozáruční servis.

Doprava a stěhování Kotvení Instalace do zdi Servis trezorů Trezor na míru Otevírání trezorů Výkup trezorů

Potřebujete poradit?

+420 775 201 001

info@esejfy.net

© 2021 Esejfy.net