Kam uložíte cennosti, než odjedete na dovolenou?

07.07.2016

Léto je sezónou dovolených, ale také vloupání do na čas opuštěných domovů. Chcete si svoji dovolenou užít bez strachu, jak to doma bude vypadat, až se vrátíte? My vám poradíme, jak vaše cennosti ochránit před jejich možným odcizením.

Kam cennosti uložit?

Pokud již přemýšlíte o pořízení trezoru, nebo sejfu, vězte, že máte z čeho vybírat. Na trhu naleznete jak trezory (certifikované i necertifikované), tak i sejfy. Na dalších řádcích vám krátce představíme jednotlivé kategorie.

Jaký trezor vybrat?

Základní rozdělení trezorů se nejčastěji rozděluje: podle typu použití, podle výše uložených cenností či obnosu (bezpečnostní třídy) a podle odolnosti proti ohni (ohnivzdornost).

Trezory na hotovost, na zbraně, do zdi…

Jak už samy názvy kategorií napovídají, je potřeba vědět, co potřebujete zabezpečit. Trezory na hotovost bývají nejvíce odolné, ale samozřejmě záleží na bezpečnostní třídě, kterou zvolíte. Trezory na zbraně se rozdělují na dvě skupiny: na dlouhé a na krátké zbraně. Tomu se přizpůsobuje rozměr trezoru a jeho vnitřní rozložení. Nejlépe se schovávají trezory do podlahy či do zdi, které zamaskujete tak, že je nikdo na první pohled ani neuvidí. Další předností je jejich nedobytnost, pokud jsou dobře zazděné a namontované.

Trezory lze vždy nejen postavit na zem, ale je možné je také ukotvit do skříně, do zdi, do podlahy apod. Dobří prodejci Vám vždy poradí. Trezorem snížíte přístup zloděje k cennostem na minimum, nebude se mu chtít překážku překonávat a raději sáhne po věcech malé hodnoty nebo si případně celkovou loupež rozmyslí a odejde s nepořízenou.

Bezpečnostní třídy trezorů Vám napoví, který trezor vybrat. Každá třída odpovídá určité částce, pro kterou je trezor vhodný. Tyto bezpečnostní třídy jsou důležité i pro pojišťovny, kdy se v případě vyloupení kontroluje, zda jste byli dostatečně chráněni. Dále se vyplatí sledovat označení stupně utajení uložených dokumentů. Příslušnost k dané bezpečnostní třídě výrobce nechává prověřit nezávislým zkušebním orgánem, který následně potvrdí, že trezor si v dané bezpečnostní třídě pro své vlastnosti být zaslouží.

Obáváte se možnosti vzniku požáru? Vyberte ohnivzdorný trezor, který ochrání veškeré citlivé a důležité dokumenty, o které by vás mohly plameny připravit. Ohnivzdornost se standardně dělí do 3 kategorií, a to podle délky odolnosti proti ohni - na 30, 60 a 120 minut. Trezory vydrží teplotu až 1100 °C, ale vnitřní teplota nesmí přesáhnout 175 °C.

Služba trezor na míru

Nejčastěji využijete tuto službu, pokud potřebujete opravdu specifické rozměry a nevyberete si ze sériové nabídky. Je třeba ale počítat, že tyto úpravy na míru jsou vesměs dosti nákladné. Přejete si například ve svém trezoru ukládat cennosti náchylné k odření či jinému poškození? Můžete si trezor nechat vypolstrovat. Získáte tak nejen pro své šperky určitý komfort a budou uloženy jako v bavlnce. Dále je třeba možné do trezoru nainstalovat vnitřní osvětlení. Upravit se dá ale i vnějšek trezoru - například je možné schránku  obložit dřevem a chladně vzhlížející trezor tím proměníte v exkluzivní doplněk. Pokud jste pořádkumilovní, vnitřek trezoru si můžete nechat oddělit na části a každou využít pro jiný druh ukládaných věcí.

Vyberte si i vy svůj trezor na stránkách www.esejfy.net a chraňte svůj majetek před nechtěnými nájezdy lupičů.

Naše služby

Prodejce kvalitních certifikovaných trezorů a sejfů a předních českých a slovenských výrobců. Zajištujeme dopravu trezorů, montáž, zazdívání, stěhování, atd. Dále pak záruční i pozáruční servis.

Doprava a stěhování Kotvení Instalace do zdi Servis trezorů Trezor na míru Otevírání trezorů Výkup trezorů

Potřebujete poradit?

+420 775 201 001

info@esejfy.net

© 2020 Esejfy.net