Kotvení trezoru

Důležitou součástí instalace trezoru je UKOTVENÍ trezoru/sejfu (dále jen trezoru). Trezory jsou standardně vybaveny kotvícími otvory (v zadní stěně trezoru, dno trezoru), které nám umožní trezor spojit s pevným základem. To znamená, že trezor je pevně přišroubován ke zdi místnosti nebo podlaze (výjimku tvoří ohnivzdorné trezory, které mají kotvící otvory pouze do podlahy).

Kotevní otvory v trezoru

Trezory určené k zabudování do zdi (návod zde) musí být odborně zazděny, aby zaručily svému budoucímu majiteli maximální bezpečnost. 

Kotvení trezorů a sejfů se provádí z důvodu, aby nedošlo k odcizení (odnesení) celého trezoru a následného násilného otevření mimo byt.  Ukotvení trezoru i jen na jednom místě krádež značně stíží ne-li znemožní.

Podle normy by měl být trezor ukotven silou 50 kN (v základní bezpečnosti je to méně), silnější ukotvení se vyžaduje od 4. bezpečností třídy. Počet kotev není normou stanoven. My kotvíme v základu na dvě kotvy.

Použitý materiál

Pro kotvení je nutné rozlišit materiál zdiva do kterého chceme trezor nebo sejf ukotvit:

  1. železobeton, beton, kámen – mechanické kotvení rámovou kotvou s křížovou hlavou, šroub M10
  2. zdivo z plných cihel, zdivo z děrovaných cihel, porotherm – mechanické kotvení univerzální hmoždinkou se šestihrannou hlavou
  3. zdivo z plných cihel, zdivo z děrovaných cihel, porotherm – chemické kotvení pomocí kotvy určené pro tento druh materiálu

Chemické kotvení

 

Naše služby

Prodejce kvalitních certifikovaných trezorů a sejfů a předních českých a slovenských výrobců. Zajištujeme dopravu trezorů, montáž, zazdívání, stěhování, atd. Dále pak záruční i pozáruční servis.

Jak vybrat trezor Stěhování trezorů Montáž trezorů Otevíraní trezorů Trezory na míru

Potřebujete poradit?

+420 775 201 001

info@esejfy.net

© 2022 Esejfy.net