Proč ukládat zbraně do bezpečnostních skříní?

03.08.2016

Ochrana a bezpečí pro vaše zbraně

O vlastním bezpečí občas pochybuje každý z nás. Ať už o nákupu vlastní zbraně přemýšlíte z důvodu posílení vlastního bezpečí nebo jste objevili ve střelbě či lovu svou novou vášeň, své zbrani jste ze zákona povinni opatřit také trezor. Chráníte tím sebe a zdraví zvaných i nezvaných návštěvníků vašeho domova.

Pro trezory na zbraně je určující výška a počet zbraní

Trezory na zbraně vybírejte podle výšky své nejdelší zbraně. Pokud v trezoru hodláte mít zbraní víc, ideálně vyberte takový, kam můžete zbraně umisťovat vedle sebe. Je poměrně nepraktické, když musíte kvůli své oblíbené pušce vytáhnout dvě další, abyste se dostali k té správné. Stejně nešikovné je umisťovat zbraň do trezoru uhlopříčně. Důležité jsou také trezorové dveře, velkou výhodou je pokud se otevírají víc než 90°. Víceúčelové použití trezorům dodají také odnímatelné poličky, kam můžete uložit i krátké zbraně včetně příslušenství, případně i další cennosti.

Zbraně ukládejte do certifikovaných trezorů

Certifikovaný trezor Vám dává jistotu, že je spolehlivě určen na zbraně. Jste tak krytí při případné policejní kontrole stejně jako v rámci nahlášení poškození nebo krádeže. K certifikátu patří také kovový štítek s určením modelu, třídou a datem. Obecně samozřejmě platí, čím vyšší třída tím je trezor, odolnější vůči poškození, požáru a má bezpečnější zámek. Místo pro trezor vybírejte tak, aby byl snadno dostupný pro Vaši bezpečnost, ale mimo dosah dětí. Vynalézavost dětí a zdánlivě nemožné náhody totiž v tomto případě umí velmi nepříjemně překvapit.

Malé i velké zbraně mohou být krásným koníčkem, adrenalinovou výzvou, povoláním nebo účinnou ochranou. Nikdy však nezapomínejte na maximální zodpovědnost, kterou spolu s ní máte v rukou a zbytečně neriskujte.

Naše služby

Prodejce kvalitních certifikovaných trezorů a sejfů a předních českých a slovenských výrobců. Zajištujeme dopravu trezorů, montáž, zazdívání, stěhování, atd. Dále pak záruční i pozáruční servis.

Doprava a stěhování Kotvení Instalace do zdi Servis trezorů Trezor na míru Otevírání trezorů Výkup trezorů

Potřebujete poradit?

+420 775 201 001

info@esejfy.net

© 2020 Esejfy.net