Trezor nebo sejf?

Správný výběr trezoru je důležitým rozhodnutím a proto je potřeba důkladně zvážit, jaký trezor je nejvhodnější pro dané použití. Trezory vybírejte podle toho, co budete v trezoru uschovávat a k jakému účelu bude trezor sloužit. Při výběru trezoru myslete rovněž na velikost trezoru, v budoucnosti vám budou věci přibývat, a také na specifické vlastnosti trezoru (ohnivzdorný trezor, trezor na zbraně, trezor do zdi apod.) Trezor nebo sejf? Ačkoliv obvykle není význam slova sejf a trezor rozlišován, můžete najít v sortimentu prodejců ochranných schránek rozdíl ve značení. Rozdíl je patrný z původu slov: Sejf z anglického save (chránit) je primárně určen k ochraně uložených předmětů před zničením (vodou, teplem, ohněm, magnetickým polem apod.). Typický sejf je tedy jednoplášťová nebo i dvouplášťová schránka osazená bezpečnostním zámkem na klíč, slouží k uložení věcí menší hodnoty. Trezor z anglického treasure (poklad) je rovněž určen k ochraně svého obsahu, ale spíše před zloději. Typický trezor má schránku z tvrdé pancéřové ocele, železobetonu apod. a zámek trezoru je chráněn před násilným otevřením.Trezor je certifikován podle ČSN nebo odpovídajících norem EU a splňuje požadavky pojišťoven pro uložení cenností a hotovosti větší finanční hodnoty.

Nejdůležitější kritéria při výběru trezoru:

  • účel použití trezoru
  • specifické vlastnosti trezoru
  • zámkové osazení trezoru
  • průvodce bezpečností trezorů

Kupte si pouze trezor, který byl testován podle evropských norem a to konkrétně podle české normy ČSN 906012, a nebo podle zásadní Evropské normy EN 1143 převzaté v plném znění v ČR. Certifikát je zárukou, že výrobek odpovídá určité bezpečnostní třídě a odolá tedy zloději po určitou dobu. U nás certifikuje trezory nejčastěji společnost TrezorTest, ale můžete se setkat také s německými certifikáty společností ECB-S a známější VDS. Certifikované trezory lze bez problémů pojistit podle bezpečnostní třídy na určitou částku. Nemůžeme Vám ukázat nějakou univerzální tabulku, protože každý klient má různé podmínky na místě, kde stojí trezor (EZS, mříže v oknech, otřesové čidlo…) a chce si trezor pojistit u jiné pojišťovny.

Účel použití trezoru 

Při samotné koupi trezoru musí zákazník vědět za jakým účelem si samotný trezor pořizuje a co má vybraný trezor ochraňovat (finanční hotovost, důležité dokumenty, zbraně…). Existuje široká nabídka různých typů trezorů, a proto je důležité si upřesnit k čemu má vybraný trezor sloužit a co bude ochraňovat. Výrobci již přizpůsobili svou výrobu trezorů požadavkům zákazníků a vyrábějí trezory určené pro různé druhy použití (trezory na hotovost, ohnivzdorné trezory, trezory na zbraně, trezory do zdi, domácí trezory). Je jen na zákazníkovi jaký typ trezorů zvolí.

Specifické vlastnosti trezoru

Jednou z neméně důležitých kritérií při výběru trezoru je rovněž požadavek na specifické vlastnosti trezoru. Tím máme na mysli např. ohnivzdornost, odolnost proti trhavinám, odolnost proti vlámání apod. Tomuto kritériu výběru by měl zákazník rovněž věnovat pozornost, protože ne všechny druhy trezorů splňují tyto vyjmenované vlastnosti. Proto již v samotném názvu trezoru může zákazník zjistit ony požadované vlastnosti a dál se orientovat.

Zámkové osazení trezoru 

Zámkové osazení trezoru bývá často zákazníkem podceňováno a při samotné koupi mu není věnována dostatečná pozornost. Většina trezorů bývá osazena různými typy zámků a to jak bezpečnostním zámkem na klíč, mechanickým kombinačním zámkem nebo elektronickým kombinačním zámkem. Nejpoužívanější varianta zámkového osazení trezoru je varianta na klíč. Splňuje dostatečně všechny bezpečnostní požadavky, jen pro samotného majitele trezoru vzniká nová povinnost, uvedené klíče řádně opatrovat a neztratit. Proto se nabízejí dvě alternativy k variantě zámkového osazení na klíč, a to varianta s mechanickým kombinačním zámkem a varianta s elektronickým kombinačním zámkem. Obě varianty jsou nenáročné na obsluhu a odpadá zde povinnost neustále myslet na možnou ztrátu klíčů od trezoru. Volby zmíněného zámkového osazení je na samotném zákazníkovi.

Průvodce bezpečností trezorů

Posledním zmiňovaným bodem při výběru trezoru je samotná bezpečnost trezoru a zde platí pravidlo, že „není trezor jako trezor“. Výrobci trezorů dnes nabízejí širokou škálu různých trezorů a my si musíme z pozice zákazníka vybrat ten nejvhodnější. Trezor má sloužit jako ochrana před vniknutím nepovolaných rukou na náš majetek, dokumenty apod. Z toho důvodu si musíme dát pozor při koupi trezoru, jaký trezor kupujeme. Ne všechny trezory jsou takové trezory, jak je známe pod tímto označením. Proto bychom se měli vyvarovat nákupu necertifikovaných trezorů a nekupovat ty nejlevnější plechové krabičky, které jsou k dostání ve všech železářstvích. Trezor má sloužit k ochraně, ne jako lákadlo pro zloděje, pamatujte na to….

Naše služby

Prodejce kvalitních certifikovaných trezorů a sejfů a předních českých a slovenských výrobců. Zajištujeme dopravu trezorů, montáž, zazdívání, stěhování, atd. Dále pak záruční i pozáruční servis.

Doprava a stěhování Kotvení Instalace do zdi Servis trezorů Trezor na míru Otevírání trezorů Výkup trezorů

Potřebujete poradit?

+420 775 201 001

info@esejfy.net

© 2020 Esejfy.net