Trezor vs. sejf a proč jej pořídit?

27.10.2016

Výběr trezoru v dnešní době není úplně snadná záležitost. Zaměřte se na to, k čemu budete trezor používat a jaké předměty v něm chcete uchovávat. Pomůžeme vám zvolit správnou velikost a typ trezoru.

Proč je dobré vlastnit trezor?

Majetek – vhodně vybraným trezorem můžete ochránit své vlastnictví před neoprávněnými osobami. Vaše cennosti budou tak v bezpečí a nikdo s nimi nebude moci bez vašeho vědomí manipulovat.

Dokumenty – kromě ochrany dokumentů, listin, směnek a důvěrných materiálů, má certifikovaný trezor výhodu ještě jednu, tyto listiny budete mít vždy po ruce, nestane se vám, že je budete muset hledat.

Cennosti – drahé šperky a hodnotná umělecká díla by měla být rozhodně uložena do certifikovaného trezoru.

Zbraně – neriskujte a uložte do trezoru zbraně, střelivo, pyrotechniku a další nebezpečné předměty. Opatrnost se vyplácí obzvlášť, máte-li doma děti.

Škoda – jestliže vlastníte drahocenné věci, vyšší hotovost nebo cenné dokumenty, rozhodně nepodceňujte bezpečnost a pro váš osobní klid si pořiďte trezor. Pojištění domácnosti a jiných prostor málokdy pokryje náhradu, dojde-li ke krádeži nebo vloupání.

Rozdíl mezi trezorem a sejfem

Vysvětlení, jak se tyto produkty liší, si vysvětlíme v charakteristice a původu těchto slov:

sejf – z anglického save (chránit) slouží jako úschovna NE příliš vzácných předmětů. Jeho zásadní funkcí je spolehlivá ochrana obsahu sejfu před zničením vodou, teplem, ohněm, magnetickým polem, atd.  Jedná se většinou o jednoplášťovou, či dvouplášťovou schránku osazenou bezpečnostním zámkem na klíč.

 

 

trezor – z anglického treasure (poklad) se používá k zabezpečení předmětů před nežádoucím odcizením. Schránka se skládá ze dvou částí, ze zámku, který je zajištěn proti násilnému otevření, a úložného prostoru. Trezory jsou vyráběny z tvrdé pancéřové ocele, železobetonu a dalších jakostních materiálů. Správný trezor poznáte podle toho, že je certifikován podle ČSN = odpovídá normám EU a požadavkům pojišťoven ve věci uschovávání cenností.

 

 

SEJF – schránka pro uložení a ochranu předmětů

TREZOR – úschovna cenných listin a věcí před zloději

Jaká jsou nejdůležitější kritéria při výběru trezoru?

•    Kvalita a využití - co byste měli o trezoru vědět
•    Specifické vlastnosti trezorů
•    Způsob uzamknutí, či zakódování
•    Certifikáty, bezpečnostní opatření


Trezory - kvalita a využití

Než si pořídíte vlastní trezor, měli byste si být jisti tím, co do něho chcete vkládat. Trezorů je široká škála, výrobci stále inovují modely, snaží se požadavkům klientů co nejvíce vyjít vstříc. Kromě toho, že byste měli mít představu o tom, co budete v trezoru uschovávat, hraje další významnou roli místo, kam trezor plánujete situovat, zda do podlahy, stěny, jestli ho budete mít doma, či v kanceláři. 

Investujte do trezoru, který splňuje podmínky české normy ČSN 906012 nebo evropské normy EN 1143. Jedině certifikát vám zaručí, že trezor je řazen do určité bezpečnostní třídy a skutečně vás ochrání před krádeží.

Trezor Test je jednou z nejúspěšnějších společností v Čechách, která uděluje certifikáty. Mezi další známé firmy patří německá ECB-S a VDS.

Důležité upozornění pro vás – nikdy si nezapomeňte trezor pojistit. (Bezpečnostní třída versus obsah trezoru.)

Trezory - specifické vlastností

Dnes se již běžně setkáte se širokým sortimentem volně prodejných trezorů, a to i těch se specifickými vlastnostmi. Není ale jisté, že když si vyberete kvalitní trezor, bude všechny tyto vlastnosti zaručeně splňovat. 

Pokud máte požadavek na ohnivzdornost, odolnost proti trhavinám, odolnost proti vlámání apod., věnujte těmto kritériím vyšší pozornost, abyste si vybrali správný model.

Trezory - způsoby uzamknutí, kódování

Nepodceňujte zámkové osazení trezoru, velmi dobře si promyslete, jakým způsobem chcete zabezpečit svůj trezor.

Záleží jen na vás, jaký typ zámkového osazení trezoru si vyberete. Mezi nejspolehlivější způsob patří kombinovaná forma mechanického zámku s jiným.

Nejosvědčenější a nejpoužívanější variantou zabezpečení zůstává standardně klíč. Jenže toto všem důvěrně známé jištění má své riziko, majitel nesmí klíček nikde ztratit.

Doporučujeme proto dvě výhodné alternativy - spojení typu zámkového osazení na klíč s mechanickým kombinačním zámkem nebo s elektrickým kombinačním zámkem. Tyto varianty jsou pohodlné a nenáročné na obsluhu.

Trezory - certifikáty, bezpečnostní kritéria

V dnešní době je mnoho výrobců trezorů, jenže „není trezor jako trezor“. Měli byste být opatrní, protože pokud nevlastníte kvalitní trezor, spíše zloděje přilákáte. 

Základem pro dobrý kup je v zásadě trezor s certifikátem.

Informujte se o firmách, jaké mají recenze. Možná vás překvapí, že trezory a sejfy českých výrobců např. od firmy Charvát jsou cenově přístupné, a zároveň splňují i ta nejpřísnější kritéria.

Klientům poskytujeme odborné poradenství v oblasti bezpečnostních technologií.

Naše služby

Prodejce kvalitních certifikovaných trezorů a sejfů a předních českých a slovenských výrobců. Zajištujeme dopravu trezorů, montáž, zazdívání, stěhování, atd. Dále pak záruční i pozáruční servis.

Jak vybrat trezor Stěhování trezorů Montáž trezorů Otevíraní trezorů Trezory na míru

Potřebujete poradit?

+420 775 201 001

info@esejfy.net

© 2022 esejfy.net