Zvažte pojištění cenností – 1. díl

29.08.2016

Máte strach o rodinné poklady? Zvažte pojištění cenností – 1. díl

Během svého života často získáme, nakoupíme nebo zdědíme mnoho cenných věcí. Bylo by velmi nezodpovědné náš majetek povalovat v běžné domácnosti jenom tak ve skříních nebo vitrínách. Možná se vyplatí zapřemýšlet nad pojištěním.

Jak chránit své cennosti?

Může to být zlato, stříbro, drahé kameny, ale také cenné papíry, peníze nebo umělecké předměty. Do domácnosti se může vloupat téměř kdokoliv a odcizení předmětů je věc nevratná s velmi malou pravděpodobností jejich návratu. Ať už vlastníte umělecká díla nebo vysoký obnos peněz, je několik druhů ochrany těchto věcí.

Tradičním řešením je trezor na cennosti. Je to velmi efektivní ochrana majetku. Kvalitní sejf na cennosti není levnou záležitostí, proto jeho výběr rozhodně nepodceňujte. Můžete si jej nechat ukotvit do zdi či do podlahy, případně do kusu nábytku. Lze také volit mezi elektronickým či klasickým zámkem na klíč a různými způsoby úpravy vnitřních úložných prostor, jako například polstrování.

Trezor a cennosti raději pojistěte

Věděli jste o tom, že si své cennosti můžete pojistit. Každá pojišťovna nabízí pojišťovací produkty, které jsou rozčleněny dle pojistných limitů. Ty se u pojišťoven liší.

Jak pojištění probíhá? Je nutné nechat ocenit svůj majetek, abyste měli alespoň představu o hodnotě, kterou je třeba pojistit. Samotné předměty by měly být alespoň minimálně bezpečnostně zajištěné, tedy například schované v domácnosti na bezpečném místě – v trezoru. Jinak se nemusíte bát žádných omezujících podmínek. Pojištění sjednáte podobně, jako funguje například pojištění domácnosti.

Další podrobnosti o pojištění cenností Vám přineseme v dalším již připravovaném článku.

Naše služby

Prodejce kvalitních certifikovaných trezorů a sejfů a předních českých a slovenských výrobců. Zajištujeme dopravu trezorů, montáž, zazdívání, stěhování, atd. Dále pak záruční i pozáruční servis.

Jak vybrat trezor Stěhování trezorů Montáž trezorů Otevíraní trezorů Trezory na míru

Potřebujete poradit?

+420 775 201 001

info@esejfy.net

© 2023 esejfy.net